ارتودنسی دیمون در کودکان

ارتودنسی دندان در کودکان از جمله مسائلی است که برای اصلاح فرم دندان در کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال بسیاری از کودکان در برابر ارتودنسی کردن دندان هایشان مقاومت کرده و از این کار راضی نیستند. وظیفه بهترین دندانپزشک کودکان این است که بتواند کودک را مجاب کند تا دندان هایش را ارتودنسی نماید. از جمله مواردی که می توان به منظور ارتودنسی دندان های خود استفاده نماید، ارتودنسی دیمون در کودکان است.

ارتودنسی دیمون در کودکان

ارتودنسی دندان به روش دیمون

به دلیل نامرتبی، کج بودن، روی هم قرار گیری دندان ها و عدم هم اندازه بودن فک بالاو پایین دندان ها سبب می شود تا دندان در کودکان نیاز به انجام ارتودنسی داشته باشد. والدین عزیز در صورت مشاهده مشکلات ظاهری دندان کودکان و عدم رشد مرتب دندان ها،  باید به دندانپزشک اطفال مراجعه نماید. دندانپزشک اطفال با مشاهده دندان کودکان راه های درمانی متفاوتی را پیشنهاد می کند که ارتودنسی دندان در کودکان از جمله روش های مهم درمانی به حساب می آید.

بهترین سن برای انجام ارتودنسی در کودکان از ۶ سالگی به بالاست. زیر فرم فک و دندان ها به طور نسبی شکل گرفته است و ارتودنسی دیمون می تواند در فرم دهی بهتر فک کمک کند.

قبل از ۶ سالگی در صورتی که کودک دارای دندان های نامرتبی است، نمی توان ارتودنسی را انجام داد. به همین دلیل فقط باید تحت نظر دندانپزشک کودکان قرار گیرد تا هم از آسیب های جدی به دندان ها جلوگیری شود و هم زمان مناسب برای ارتودنسی دندان کودکان برسد.

از جمله روش های ارتودنسی دندان که امروزه مورد استقبال قرار گرفته است، ارتودنسی دیمون در کودکان است. در ادامه به توضیح این نوع از ارتودنسی می پردازیم.

ارتودنسی دیمون

از جمله ارتودنسی هایی که امروزه مورد استقبال می باشد، ارتودنسی دیمون است. در این نوع از ارتودنسی دندان در کودکان از براکت های قابل باز و بسته شدن استفاده می شود. این نوع از ارتودنسی بدن نیاز به استفاده از کش و یا گره های استیل بر روی دندان ثابت می شود.

مزایای ارتودنسی دیمون

از جمله مزایای ارتودنسی دیمون، ظاهر طبیعی است که کودک دیگر با آن مشکلی ندارد. همچنین در مقایسه با مابقی ارتودنسی ها، ارتودنسی دیمون فقط هر ۱۰ هفته یک بار نیاز به ویزیت شدن دارد.

در ارتودنسی دیمون در کودکان، به  دلیل باز و بسته شدن راحت براکت ها و همچنین جا به جایی وایر های ارتودنسی از دوره های چکاپ و درمانی کمتری برخوردار است.

از جمله مهمترین مزایای ارتودنسی دیمون در کودکان، سریع بودن دوره درمان است.

برخی از خدمات دندانپزشکی اطفال خانم دکتر آذرنوش

ارتودنسی دندان کودکان 

عصب کشی دندان کودکان 

روکش دندان در کودکان 

ارتودنسی ثابت در کودکان

ارتودنسی متحرک در کودکان 

ایمپلنت دندان در کودکان

پوسیدگی دندان در کودکان 

فیشور سیلانت در کودکان

راه های ارتباطی با دکتر :

info@drazarnoosh.com

صفحه اینستاگرام

کانال تلگرام

۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲ – ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر گروه مدیریت سایت دکتر آذرنوش

درباره drazarnoosh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 × 1 =