انواع روکش دندان شیری

دندان های شیری جز دندان های اولیه در دهان هر فرد می باشد که در هر آرواره حدود 10 دندان شیری وجود دارد . با گذشت زمان این دندان ها از بین رفته و با دندان های دائمی جایگزین می شود . اما گاهی به منظور جلوگیری از پوسیدگی بعدی دندان از روکش برای دندان شیری استفاده می شود . اما بهترین نوع روکش دندان شیری کدام است ؟ نوع آن بر چه اساس انتخاب می شود ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

انواع روکش دندان شیری

انواع روکش دندان شیری

روکش دندان شیری چیست ؟

به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان می توان از روکش دندان استفاده نمود . در روکش دندان شیری از قالب گیری دندان استفاده نمی شود . روکش دندان پیش ساخته تنها در دندان های شیری بکار می رود، در صورتی که روکش های دندان دائمی باید توسط دندانپزشک قالب گیری شده و سپس ساخته شود . جنس تمام روکش های دندان از فولاد بوده و به همین علت قابلیت زنگ زدگی در آن ها وجود ندارد .

یکی از مهم ترین مزایای روکش دندان شیری این است که مانع از پوسیدگی و شکستگی دندان می شود . در انجام روکش دندان از چسب فلوراید آزاد استفاده می شود .

انواع روکش دندان شیری

چهار نوع روکش دندان شیری وجود دارند که از لحاظ جنس، مقاومت و … با یکدیگر متفاوت می باشد . انتخاب نوع روکش بستگی به نظر دندانپزشک اطفال دارد که با توجه به شرایط دندان کودک بهترین نوع انتخاب می شود .

روکش دندان استیل ضد زنگ

این روش از متداول ترین روکش ها در دندان شیری کودکان می باشد . زمانی که پوسیدگی در دندان ها وجود داشته باشد می توان از آن استفاده نمود . این روکش های را می توان برای سایز های گوناگون به کار برد .

مزایای روکش دندان استیل ضد زنگ
  • مناسب برای روکش دندان های آسیایی .
  • در طی یک جلسه می توان برای دندان استفاده نمود و جایگذاری راحتی به همراه دارد .
  • هزینه این روش نسبت به سایر روش ها بسیار مناسب می باشد .
  • مقاومت روکش دندان استیل ضد زنگ بسیار مقاوم می باشد .

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲ – ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

استریپ کرون (رزین اسیدکاری شده یا استریپ کامپوزیت)

روکش استریپ کرون دارای پوسته ای شفاف می باشد . روکش دندان استریپ کامپوزیت یکی از موارد زیبایی به شمار می آید که مناسب برای دندان ها جلو هستند .

در هنگام استفاده از مواد کامپوزیتی در داخل دندان، بعد از قرار گیری در دندان پوشش پلاستیکی آن خارج می شود .

استیل روکش دار (روکش های پوشیده شده با فلز)

این روکش ها که از جنس استیل و نیکل ضد زنگ هستند، دارای موادی به رنگ دندان می باشند . مقاومت بالایی در این روکش وجود دارد . برای زیبایی دندان مشکلی ایجاد نمی کند به همین علت برای دندان های جلو بسیار مناسب است . به علت دوام بسیار مناسب برای دندان های عقب نیز یکی از گزینه های پرکاربرد می باشد .

روکش دندانی سفید

روکش دندان سفید دارای ماده سخت می باشد که به سرامیک شباهت دارد . این روکش دندان به صورت پیش ساخته وجود دارد و نیاز به قالب گیری نمی باشد . در این روکش ها از فلز استفاده نشده است و یه طور تقریبی ضد زنگ می باشند . به دلیل زنگ مناسب و هماهنگ با رنگ دندان از لحاظ زیبایی یکی از مناسب ترین روش ها می باشند . همچنین تاکنون آلرژی از این روکش ها برای کودکان مشاهده نشده است .

برای کسب اطلاعات بیشتر به دندانپزشکی اطفال خوب در تهران مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر لیلا آذرنوش:

مراقبت از دندان کودکان

تکامل دندان کودکان

پوسیدگی دندان شیری کودکان

عصب کشی دندان کودکان

مراجعه کنندگان عزیز در مطب دندانپزشکی دکتر لیلا آذرنوش

 

درباره دکتر لیلا آذرنوش

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال در سال ٨٢ فارغ التحصيل شدم و دوران طرح را در بيمارستان مسيح دانشورى دار آباد تهران گذراندم دو سال در بيمارستان توحيد جم كار كردم سپس در سال ١٣٨٦ كلينيك شبانه روزى پگاه را به همراه همسرم دكتر على فرجى در خيابان خواجه عبدالله تاسيس كرديم و از آن سال در آنجا به عنوان دندانپزشك كودكان مشغول شدم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button