برای آبسه دندان کودکان چه کنیم

آبسه های دندان در کودکان اغلب دردناک هستند اما نه همیشه . در هر دو صورت باید توسط یک دندانپزشک کودکان معاینه شوید . در خواست کمک در اولین فرصت مهم است، چون آبسه ها به طور ناخودآگاه خوب نمی شوند و آن ها می توانند گاهی اوقات به سایر قسمت های بدن منتشر شوند و فرد را بیمار کنند .

آبسه به صورت چرک تجمع یافته و ایزوله تعریف می شود که حاوی بقایای خون، سلول و باکتریهاست. در ناحیه فک آبسه اگر درمان نشود منجر به مشکلات خطرناکی می شود . در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

  • آبسه لثه دندان شیری
  • خطرات آبسه دندان کودکان
  • درمان آبسه دندان شیری کودکان
  • آنتی بیوتیک برای آبسه دندان کودکان
  • آنتی بیوتیک برای آبسه دندان
  • دارو برای آبسه دندان کودکان
  • آبسه لثه در کودکان
  • آیا امکان درمان خانگی آبسه دندان کودکان وجود دارد ؟
  • آیا درمان گیاهی آبسه دندان کودکان ممکن است ؟
برای آبسه دندان کودکان چه کنیم

برای آبسه دندان کودکان چه کنیم

علائم آبسه دندان در کودکان

آبسه ممکن است بدون علائمی مانند درد، تب و سخت شدن باز کردن دهان نیز ایجاد شود . در این موارد بیمار احساس تورم دارد که تنها هنگام وارد آمدن فشار درد می گیرد .

علت بروز آبسه دندان در کودکان

غالبا علت تشکیل آبسه در ناحیه فک، دهان و صورت عبارتست از : عدم درمان آسیب دیدگی ریشه دندان، نکشیدن دندان عقل، عفونت لثه و یا دندان مرده و مشکلات حل نشده دیگر می باشد . به طور مثال: بیماری که سه سال پیش دندان خود را روکش کرده است و از آن زمان از درد مکرر، شکایت داشته است تا این که اخیرا متوجه تورم شدید لثه اش شد . تصور می شود هنگامی که تاج دندان برای گذاشتن روکش آماده سازی می شد، خوب خنک نشده است این امر منجر به افزایش دما در این ناحیه شده است در نتیجه عصب های دندان آسیب دیده اند . بافتهای عصبی داخل دندان مرده و واکنش التهابی در استخوان ایجاد شده است . این التهاب حاد شده و آبسه تشکیل شده است .

 

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال ، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲ – ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

درمان آبسه دندان در کودکان

درمان آبسه دندان در کودکان به روش پالپکتومی انجام می شود . در این روش یک برش کوچک بر روی لثه داده می شود و سپس چرک را تخلیه می نماییم . در این حالت ریشه دندان که باعث آبسه شده است، باید به محض فروکش کردن شدت علائم تحت درمان قرار بگیرد . در غیر این صورت دوباره آبسه به وجود می آید .

آنتی بیوتیک ها به طور معمول برای آبسه ی دندان تجویز نمی شوند . اما اگر عفونت منتشر شده باشد یا مخصوصا اگر عفونت شدید شده باشد ممکن است از آن ها استفاده شود . آبسه دندان توسط حذف منشاء عفونت و تخلیه ی چرک درمان می شود به طور منظم به دندانپزشک کودکان مراجعه نمایید و دندانپزشک شما بر حسب وضعیت بهداشت دهان کودک شما پیشنهاد می دهد که هر چند وقت یک بار به چکاپ نیاز دارید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به دندانپزشکی اطفال خوب در تهران مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دندانپزشکی دکتر لیلا آذرنوش :

ایمپلنت دندان در کودکان

روکش دندان شیری

نحوه عصب کشی دندان شیری

پوسیدگی دندان شیری کودکان

 

درباره دکتر لیلا آذرنوش

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال در سال ٨٢ فارغ التحصيل شدم و دوران طرح را در بيمارستان مسيح دانشورى دار آباد تهران گذراندم دو سال در بيمارستان توحيد جم كار كردم سپس در سال ١٣٨٦ كلينيك شبانه روزى پگاه را به همراه همسرم دكتر على فرجى در خيابان خواجه عبدالله تاسيس كرديم و از آن سال در آنجا به عنوان دندانپزشك كودكان مشغول شدم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button