دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی

دندانپزشکی برای چه کودکان و نوجوانان یک استرس ناخواسته ای را به وجود می آورد . به همین دلیل طبیعی به نظر می رسد که کودکان از آمدن به دندانپزشکی دل نگرانی و اضطراب داشته باشند . در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

  • کلینیک دندانپزشکی کودکان با بیهوشی
  • بیهوشی جهت دندانپزشکی کودکان
  • هزینه دندانپزشکی اطفال با بیهوشی
  • عوارض بیهوشی در کودکان
  • ترس کودکان از دندانپزشکی
  • هزینه بیهوشی دندانپزشکی
  • اثر داروی بیهوشی کودکان
دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی

دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی

 پس دندانپزشک کودکان باید این دل نگرانی و استرس را به حداقل برساند . جهت به حداقل رساندن استرس در کودک باید دندانپزشک کارهای دندانپزشکی را به آرامی و به صورت پله ای انجام دهد . کارهای بسیار ساده را در جلسات اول شروع نماید سپس به کارهای سخت تر مانند: درمان ریشه دندان و یا کشیدن دندان شیری بپردازید.

به همین دلیل بهتر است معاینات مکرر در طول سال انجام شود تا حتی پوسیدگی ها در مراحل اولیه تشخیص داده شود و ساده ترین کارها برای کودک انجام شود . در مراحل اولیه برای درمان های دندانپزشکی از فلورایدتراپی شروع می شود زیرا فلورایدتراپی نیاز به بی حسی ندارد و سبب از بین رفتن میکروب های داخل دهان کودک به حداقل برسد و پیشگیری از پوسیدگی دندان های کودک اتفاق بیفتد .

با این حال کودکان ترس و اضطراب شدید از دندانپزشکی دارند . این مقدار ترسی که در کودک است ممکن است حتی حاضر نباشد روی صندلی دندانپزشکی بنشیند و تحت معاینه اولیه قرار بگیرد . ممکن است در همان جلسه اول کودک نپذیرد و ترس شدید داشته باشد و این کودکان را مجبور هستیم تحت آرام بخشی و بیهوشی درمان های دندانپزشکی را انجام دهیم .

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲ – ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اثر ترس بر روح و روان کودک

یکی از نگرانی های والدین در مورد دندانپزشکی کودکان همکاری آن ها با دندانپزشک در حین درمان است . سن پایین کودکان، ترس و اضطراب از دندانپزشکی از جمله مواردی هستند که منجر به کاهش همکاری کودکان برای انجام این درمان ها می شود . در صورت شمار بالا دندان های پوسیده در کودکان با سن پایین و شکست روش های مختلف رفتاری، آخرین توصیه دندانپزشک کودکان بیهوشی عمومی است که در این روش از درمان تمامی دندان ها در یک جلسه درمان می گردند .

اما بسیاری از والدین این توصیه را خیلی سختگیرانه برای کودک خود قرار می دهند اما باید به آن ها توضیح داد آسیب های روحی و روانی تحت این شرایط اثرات طولانی مدت برای آن ها داشته باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به دندانپزشکی اطفال خوب در تهران مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر لیلا آذرنوش:

مراقبت از دندان کودکان

تکامل دندان کودکان

پوسیدگی دندان شیری کودکان

عصب کشی دندان کودکان

درباره drazarnoosh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شش − پنج =