دندانپزشک اطفال خوب در تهران

دندانپزشک اطفال خوب در تهران کیست؟ دندانپزشک اطفال خوب چه ویژگی هایی دارد؟ دندانپزشک اطفال خوب چه خدماتی ارائه می دهد؟

مراجعه دندانپزشکی کودکان یکی از مهم ترین مسائل مربوط به سلامت دهان و دندان کودکان است. کودکان عزیزترین اعضای جامعه هستند که می بایست به سلامتی آنان اهمیت زیادی داده شود. گاهی این فرشتگان شیرین از دندان درد رنج می کشند که این موجب ناراحتی والدین نیز می شود. والدین باید بدانند الزامی است هر سال به دندانپزشک اطفال مراجعه کرده و دندان های این فرشتگان زیبا را مورد چکاپ قرار دهند.

 

دندانپزشک اطفال در قلهک

دندانپزشک اطفال در قلهک

دندانپزشک اطفال خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک دندانپزشک اطفال خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

دندانپزشکی اطفال

 • دندانپزشک اطفال خوب باید مهربان و دلسوز باشد. کودکان بسیار حساس هستند و ممکن است از تجهیزات موجود در دندانپزشکی و یا آمپول بترسند. دندانپزشک باید با مهربانی و محبت با کودکان برخورد کند. در واقع دندانپزشک باید به گونه ای رفتار کند تا ترس کودکان از دندانپزشکی از بین برود.
 • دندانپزشک اطفال خوب باید بتواند شرایط را مدیریت کند. همان طور که گفتیم کودکان ممکن است از دندانپزشکی و وسایل آن ترس داشته باشند. در چنین حالتی ممکن است کودکان واکنش هایی از خود نشان دهند. دندانپزشک می بایست در این مواقع شرایط را مدیریت کند و ارتباط مفیدی با کودکان برقرار کند.
 • دندانپزشک اطفال خوب باید از علم و دانش کافی و به روز برخوردار باشد. او باید بتواند دندان های کودکان را با روش های نوین و بدون عارضه درمان نماید.
 • دندانپزشک اطفال خوب می بایست از تجهیزات و وسایل استریل و کاملا حرفه ای برخوردار باشد.

لازم به ذکر است بهترین دندانپزشک کودکان در تهران تمامی این ویژگی ها را دارد.

دندانپزشک اطفال خوب در تهران چه خدماتی ارائه می دهد؟

دندانپزشک اطفال خوب می بایست کلیه خدمات مربوط به بهداشت و درمان دهان و دندان کودکان را ارائه دهد. برخی از خدمات دکتر لیلا آذرنوش به شرح زیر می باشند:

  • پالپوتومی دندان کودکان: برداشتن پوسيدگى و خارج كردن پالپ دندان را پالپوتومی دندان می نامند . این روش درمانی همواره بدون درد و با بی حسی موضعی قابل انجام است . زمانی که پالپ یا عصب دندان دچار آسیب دیدگی و پوسیدگی می شود بهترین روش درمان جهت حفظ و نگه داشتن دندان استفاده از پالپوتومی می باشد .
  • فلورایدتراپی کودکان: امروزه افراد زیادی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودک خود از فلوراید تراپی استفاده می کنند. فلوراید با کنترل باکتری ها، از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. فلوراید مواد معدنی می باشد که در طبیعت ودر بسیاری از مواد غذایی وجود دارد. در روش فلوراید تراپی، از محلول غلیظ فلوراید بر روی دندان ها استفاده می شود و حتی در دندان های پوسیده نیز، روند پوسیدگی را به تعویق می اندازد.
  • تروما دندان کودکان: تروما Trauma در حقیقت به معنای وارد شدن ضربه ناگهانی به دندان ها می باشد که نتیجه آن شکستن و آسیب دیدن دندان است . ترومای دندان می تواند منشا عوارض بیولوژیک و آسیب های جدی به دندان و هزینه های درمان آن باشد . در صورتی که تروماهای دندانی به موقع درمان نشوند و درمان به تعویق افتد درمان سخت تر خواهد شد و هزینه های درمان افزایش خواهد یافت لذا برای پیشگیری از چنین عواملی از به تعویق انداختن درمان اجتناب ورزید .
  • شکستگی دندان کودکان: هنگامی که شکستگی تاج در کودک منجر به اکسپوز پالپ می شود حفظ حیات پالپ حتی در صورت بسته بودن آپکس اهمیت دارد چرا که هنوز رسوب دیواره های عاجی کامل نشده و تاج نیز در ناحیه سرویکال ضعیف است. به همین دلیل تا حد امکان پالپ غیر ملتهب را باید حفظ کرد. خوشبختانه نشان داده شده است که حتی با گذشت یک هفته از آسیب و اکسپوز پالپ، التهاب بیش از ۲ میلی متر در پالپ پیشرفت نکرده و می توان دندان را Cvek pulpotomy کرد که این روش در صورت امکان انجام نسبت به پالپوتومی به لحاظ امکان رسوب عاج در ناحیه سرویکال تاج ارجحیت دارد.
  • پر کردن دندان کودکان: اگر فرزند شما کرم خوردگی در دندان خود داشته باشد، به این معنی است که باکتری های دهان ساختار دندان را از بین می روند و باعث پوسیدگی می شوند. برای متوقف کردن روند پوسیدگی، یک دندانپزشک از یک مته کوچک برای جدا کردن محل آلوده و عفونی دندان استفاده می کند و سپس حفره دندان را با مواد پر کننده پر و ترمیم می کند. بسته به میزان پوسیدگی، چندین نوع پر کردن وجود دارد که یک دندانپزشک می تواند از آن استفاده کند. همچنین دندانپزشک در مورد اینکه کدام ماده برای وضعیت کودک شما بهتر است، به شما اطلاع خواهد داد. پس از آن ماده پرکننده به بازسازی ساختار دندان كودك شما كمك می كند تا بتواند به طور عادی عمل كند و از پوسیدگی بیشتر آن جلوگیری كند. فیلم پر کردن دندان کودکان را در زیر مشاهده کنید:
 • ارتودنسی دندان کودکان: تمامی توجهات پزشکان به این است که با ارتودنسی کردن دندان کودکان، از مشکلات احتمالی ای که کودک در آینده با آنها مواجه خواهد بود پیشگیری کنند. به بیان دیگر تمام فلسفه ای که در پس از ارتودنسی دندان کودکان وجود دارد حاکی از جلوگیری از بروز مشکل های دندانی و نیز مشکلات فکی است. بنا بر اصل همیشگی و آشنا که می گویند پیشگیری بهتر از درمان است باید به تمامی پزشکان و نیز مادر و پدرانی که دلسوزانه در این مسیر گام بر می دارند تبریک گفت، زیرا که کاری پر از اهمیت و آینده دار انجام می دهند.

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان و درمان پوسیدگی دندان کودکان می پردازد . می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دکتر لیلا آذرنوش دنبال کنید.

 

درباره drazarnoosh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button