دندان قروچه در کودکان

دندان قروچه به معنای سایش دندان ها که باعث پریدگی یا از بین رفتن سطوح جونده دندان ها می شود و علاوه بر آن فشار زیادی روی مفصل گیجگاه فکی و عضلات جونده وارد خواهد آمد . در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

  • دندان قروچه در کودکان 2 سال
  • دندان قروچه کودک در بیداری
  • دندان قروچه کودک 9 ماهه
  • دندان قروچه در کودکان زیر 2 سال
  • دندان قروچه کودک هشت ماهه
  • دندان قروچه نوزاد یکساله
  • علت دندان قروچه در کودکان هنگام خواب
  • آیا امکان درمان دندان قروچه کودک در طب سنتی وجود دارد ؟

 

دندان قروچه در کودکان

دندان قروچه در کودکان

علت دندان قروچه چیست ؟

زمانی که دندان قروچه زیاد باشد سبب از بین رفتن نگهدارنده دندان، لثه، استخوان فک و ساختار دندان خواهد شد . استرس و هم سطح نبودن دندان ها از دیگر علل های بروز دندان قروچه می باشد .

با تراشیدن سطح دندان ها می توان نا میزان بودن آن ها را درمان کرد و برای درمان دندان قروچه ناشی از بیماری ها نظیر استرس باید توسط پزشک دارو تجویز شود . از دیگر عوامل بروز دندان قروچه مشکلات در مفصل های فکی، کج یا صاف شدن دندان می باشد .

عوامل بروز دندان قروچه در کودکان

عواملی که باعث دندان قروچه شب در کودکان می شود در قدیم یکی ازعلت های دندان قروچه کودکان را انگل های روده ای می دانستند ولی می توان گفت اصلا دندان قروچه در ارتباط با انگل های روده ای نیست .

موردی که بیشتر مد نظر است اضطراب کودک است . کودکانی که دچار اضطراب می شوند و این اضطراب ناشی از مشکلات با والدین و یا دوستانشان می باشد که به صورت دندان قروچه بروز می کند . یا حتی ممکن است به صورت های مختلفی این اضطراب بروز کند نظیر: کشیدن موها، ناخن جویدن و … تمامی این ها ناشی از اضطراب کودک است .

مهم این است که ما اضطراب را ریشه یابی کنیم و آرامش را برای کودک فراهم کنیم و معمولا با این اقدامات ساده خواهیم دید این دندان قروچه از بین خواهد رفت . کودک را تشویق کنیم . اضطراب سن خاصی ندارد و از نوزادی اضطراب وجود دارد و نحوه بروز این اضطراب ها با یکدیگر متفاوت است .

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال ، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲ – ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

درمان دندان قروچه در کودکان

درمانی که دندانپزشکان اطفال برای این حالت پیشنهاد می کنند استفاده از “نایت گارد” می باشد تا کودکان شب در هنگام خواب از آن استفاده نمایند . که به صورت قطعاتی هستند که بین دندان ها گذاشته می شوند و علاوه بر اینکه دندان ها را از یکدیگر جدا می کنند . باعث می شوند یک سری پیامک های به مغز فرستاده شوند از طریق رسپتورهای که در کنار دندان ها وجود دارد که در حقیقت قدرت انقباضی عضلات جونده کاهش می یابد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به دندانپزشکی اطفال خوب در تهران مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر لیلا آذرنوش:

بهداشت دندان کودکان

پوسیدگی دندان در کودکان

پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان

عصب کشی دندان کودکان

درباره دکتر لیلا آذرنوش

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال در سال ٨٢ فارغ التحصيل شدم و دوران طرح را در بيمارستان مسيح دانشورى دار آباد تهران گذراندم دو سال در بيمارستان توحيد جم كار كردم سپس در سال ١٣٨٦ كلينيك شبانه روزى پگاه را به همراه همسرم دكتر على فرجى در خيابان خواجه عبدالله تاسيس كرديم و از آن سال در آنجا به عنوان دندانپزشك كودكان مشغول شدم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button