دیر افتادن دندان شیری کودکان

خوشبختانه امروزه والدین به بهداشت دهان و دندان فرزندان خود اهمیت خاصی می دهند . این امر نقش بسیار مهمی در سلامت و مرتبی دندان های دائمی در بزرگسالی فرزندان دارد . یک باور غلط این است که افراد تصور می کنند که دندان های شیری شش سال در دهان باقی می مانند در حالی که بدین صورت نیست و دندان های شیری ده تا دوازده سال در دهان باقی می مانند . هر زمان پوسیدگی در دندان های شیری به وجود آید باید این پوسیدگی دندان های شیری درمان شود .

دیر افتادن دندان شیری کودکان

دیر افتادن دندان شیری کودکان

یکی از علل ناهنجاری دندان کودکان دیر افتادن یا زود افتادن دندان شیری در کودکان می باشد . دندان های شیری را باید تا زمان موعد افتادن آن نگه داشت و این طور نیست که دندان های شیری زودتر از موعد کشیده شوند . زمان افتادن دندان های شیری با یکدیگر متفاوت است و تشخیص زمان افتادن دندان های شیری برعهده دندانپزشک اطفال است .

زود افتادن دندان شیری سبب می شود تا دندان زیرین یا دائمی آن نابجا و در مسیر غلط رویش داشته باشد و منجر به نامرتبی دندان ها شود . اما برعکس آن، دیر افتادن دندان شیری باعث می شود دندان زیرین یا دائمی آن نهفته باقی بماند و همین امر سبب می شود تا ترتیب دندان ها برهم بریزد . در هر صورت دندان شیری باید در زمان خود حضور داشته باشد .

عوارض دیر افتادن دندان شیری

از شایع ترین ناهنجاری های ناشی از دیر افتادن دندان کودکان، کجی و نامرتبی یا رویش دیر هنگام دندان های دائمی می باشد . لذا برای پیشگیری از بروز چنین ناهنجاری های بهتر است مراجعه منظم به دندانپزشک داشته باشید . شایان ذکر است، وجود دندان های شیری در دهان از اهمیت بالایی برخوردار است . توجه داشته باشید که کشیدن دندان شیری حتما باید با نظر دندانپزشک کودکان انجام گیرد .

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲ – ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اهمیت حفظ دندان های شیری

بسیاری از والدین این سوال را از ما می پرسند چرا دندان شیری باید نگه داشته شود ؟ چرا دندان شیری باید درمان شود ؟ و اگر درمان دندان شیری انجام نشود چه اتفاقی می افتد ؟

در واقع می توان گفت دندان های انسان به دو سری دندان شیری و دندان دائمی تقسیم می شوند . دندان های شیری حدود دوازده سال در طول دوره زندگی کودک با وی همراه می باشند  و طبیعتا نقش جویدن و نقش حفظ سلامت کل بدن را برعهده دارد . اگر یک دندانی دچار مشکل شود تغذیه کودک دچار مشکل خواهد شد .

اهمیت دندان شیری از دندان دائمی کمتر نمی باشد . دکتر لیلا آذرنوش، دندانپزشک اطفال توصیه می نمایند به محض اینکه دندان شیری کوچکترین خرابی پیدا کرد یا حتی قبل از خراب شدن یا پوسیدگی های دندان شیری حتما مراجعه منظم به دندانپزشک اطفال داشته باشید تا از بروز ناهنجاری های دندانی پیشگیری شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به دندانپزشکی اطفال خوب در تهران مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر لیلا آذرنوش:

مراقبت از دندان کودکان

تکامل دندان کودکان

پوسیدگی دندان شیری کودکان

عصب کشی دندان کودکان

مراجعه کنندگان عزیز در مطب دندانپزشکی دکتر لیلا آذرنوش
درباره دکتر لیلا آذرنوش

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال در سال ٨٢ فارغ التحصيل شدم و دوران طرح را در بيمارستان مسيح دانشورى دار آباد تهران گذراندم دو سال در بيمارستان توحيد جم كار كردم سپس در سال ١٣٨٦ كلينيك شبانه روزى پگاه را به همراه همسرم دكتر على فرجى در خيابان خواجه عبدالله تاسيس كرديم و از آن سال در آنجا به عنوان دندانپزشك كودكان مشغول شدم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button