سن مناسب برای ارتودنسی  کودکان

اردتودنسی دندان در کودکان

ارتودنسی دندان در کودکان به منظور اصلاح جای دندان در کودک و همچنین ایجاد لبخندی زیبا در کودکان انجام می شود. همچنین با اراتودنسی کردن دندان ها، حفظ بهداشت دهان و دندان در کودکان به راحتی انجام می شود.

ارتودنسی دندان در کودکان نتیجه مطلوب تری را نسبت به بزرگسالان به همراه خواهد داشت. همچنین ارتودنسی دندان باعث رفع اختلالات فکی نیز می شود.

سن مناسب برای ارتودنسی کودکان

سن مناسب برای ارتودنسی دندان در کودکان

طبق پیشنهاد ارتودنسی آمریکا برای رسیدن به نتیجه مطلوب ارتودنسی لازم است که دندان های کودکان توسط دندانپزشک اطفال، در سنین قبل از هفت سالگی برای اولین بار معاینه شود. این بدین معنا نیست که باید ارتودنسی را در سن ۷ سالگی انجام داد. زیرا در برخی از کودکان دندان ها به رشد کامل خود نرسیده است.

در صورتی که قبل از این سن اقدام به ارتودنسی دندان در کودکان شود، ممکن است مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. زیرا در ۷ سالگی اولین دندان های آسیاب بزرگ شروع به درآمدن می کند. دندانپزشک کودکان می توان با در نظر گرفتن این موارد در انجام ارتودنسی موفق تر باشد.

با این حال زمان مورد نیاز برای انجام ارتودنسی در به نوع درمان و ناهنجاری های دهان و دندان بستگی دارد. اگر در سن کم ناهنجاری های دندانی کودک درمان شود، نتیج مطلوب تری به همراه خواهد داشت. ولی در کودکانی که دارای اختلالات فکی هستند، باید بیمار را از رسیدن به سن بلوغ درمان نمود. این سن در دختران ۸ سالگی و در پسران تا ۹ سالگی است. در صورتی که این عارضه بعد از سن مناسب درمان شوند، دیگر نمی توان این عارضه را به راحتی و با انجام ارتودنسی درمان کرد. درمان این عارضه بعد از سم بلوغ نیاز به انجام جراحی فک دارد.

بهترین زمان برای شروع درمان با ارتودنسی چه زمانی است؟

زمان انجام ارتودنسی به میزان و نوع ناهنجاری های دندانی بستگی دارد و می توان در صورتی که مشکل فکی در کودک نباشد، می توان ارتودنسی را در هر سنی انجام داد.

اگر کودک فقط نیاز به انجام ارتودنسی به منظور ردیف شدن دندان ها داشته باشد، در هر سنی می توان این روش را برای درمان انتخاب کرد. لازم به ذکر است که برای انجام ارتودنسی در بزرگسالان نیاز است تا به هماره ارتودنسی جراحی نیز انجام شود. ابن در صورتی است که فرد به بیماری های مربوط به لثه مبتلا نباشد. زیرا در صورت ابتلا به بیماری های لثه، باید در وهله اول درمان شود، سپس ارتودنسی انجام شود.

برخی از خدمات دندانپزشکی اطفال خانم دکتر آذرنوش

ارتودنسی دندان کودکان 

عصب کشی دندان کودکان 

روکش دندان در کودکان 

ارتودنسی ثابت در کودکان

ارتودنسی متحرک در کودکان 

ایمپلنت دندان در کودکان

پوسیدگی دندان در کودکان 

فیشور سیلانت در کودکان

راه های ارتباطی با دکتر :

info@drazarnoosh.com

صفحه اینستاگرام

کانال تلگرام

۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲ – ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر گروه مدیریت سایت دکتر آذرنوش

درباره drazarnoosh

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 − چهار =