کجی دندان ها و مشکلات آن

نامرتب و کج بودن دندان ها مشکلات متعددی را به همراه دارد علاوه بر ایجاد مشکلات زیبایی، باعث بروز پوسیدگی و بیماری های لثه می شود و از دیگر پیامدهای منفی کج بودن دندان ها عدم رعایت بهداشت دندان ها می باشد . برای آشنایی با این پیامدهای منفی و پیشگیری از آن ها با ما همراه باشید .

کجی دندان ها و مشکلات آن

کجی دندان ها و مشکلات آن

دلایل کجی دندان ها

شایع ترین علت کج بودن دندان ها ژنتیک می باشد . همچنین استفاده از شیشه شیر و پستانک از دیگر علت کج بودن دندان ها می باشد .

یکی از علت های که نقش بسزایی در کج بودن دندان ها دارد از دست دادن دندان های شیری قبل از رویش دندان دائمی می باشد . مکیدن انگشت و زبان زدن دندان ها، دندان قروچه، بیماری های لثه، تومورهای دهان و فک و فضای ناکافی یا کوچک بودن فک از علت های کجی دندان ها در کودکان می باشد .

مشکلات ناشی از کجی دندان ها

کج بودن دندان ها علاوه بر تاثیرات منفی بر روی زیبایی دندان های فرد، سبب می شود تا فرد نتواند فرآیند جویدن را به خوبی انجام دهد، همچنین سبب پوسیدگی دندان ها، عدم رعایت بهداشت مناسب و احتمال شکستن دندان ها می شود .

پیشگیری از کجی دندان ها

اجتناب از مکیدن انگشت ها

فشار آوردن بیش از حد به لثه در سنین رشد می تواند منجر به بروز کجی دندان ها شود . همچنین مکیدن انگشت ها، زبان زدن، استفاده بیش از حد در طولانی مدت از شیشه شیر از عوامل بروز این عارضه می شود . لذا بهتر است برای پیشگیری از چنین مشکلی اجازه ندهید تا کودکان اشیاء مختلف وارد دهان خود کنند و مک بزنند .

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال خوب در تهران با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲ – ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید .

افتادن زودهنگام دندان های شیری

در واقع یکی از وظایف دندان های شیری این است که در جویدن غذا کمک می کنند و همچنین در ادای صحیح تلفظ کلمات موثر هستند . ولی واقعیت این است که دندان های شیری وظایف مهم تری دارند . آن وظیفه مهم تر این است که پیرامون قوس فکی را حفظ می کند، برای رویش دندان های در حال تکامل در داخل استخوان فک هستند بدین معنا که در سنی که ما دندان های شیری را در ظاهر دهان می بینیم ولی وظایفی را در آینده برای آن پیش بینی می کنیم . افتادن زود هنگام باعث بروز مشکلات متعددی در کودکان می شود لذا رعایت بهداشت دهان و دندان را از زمان رویش دندان های شیری به کودکان خود آموزش دهید و آنان را همراهی نمایید . همچنین برای پیشگیری از هر گونه مشکلات دهان و دندان، بروز پوسیدگی های دندانی و افتادن زودهنگام دندان های شیری به دندانپزشک اطفال مراجعه نمایید .

ژنتیک

ژنتیک در بروز این عارضه نقش بسزایی دارد در صورت اینکه والدین خود به این عارضه مبتلا باشند احتمال اینکه فرزندان آنان هم به همچین مشکلی مبتلا شوند زیاد است لذا برای پیشگیری از چنین مشکلی بهتر است به دندانپزشک کودکان مراجعه نمایید .

درمان کجی دندان ها

درمان زودهنگام می تواند از بروز مشکلات پیچیده و متعدد پیشگیری نماید لذا با مشاهده هر گونه نشانه از کجی دندان ها به دندانپزشک اطفال مراجعه نماید . کشیدن دندان دائمی و وسعت قوس دندانی می تواند منجر به درمان کجی دندان ها شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین دندانپزشک اطفال مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر لیلا آذرنوش:

مراقبت از دندان کودکان

تکامل دندان کودکان

پوسیدگی دندان شیری کودکان

عصب کشی دندان کودکان

مراجعه کنندگان عزیز در مطب دندانپزشکی دکتر لیلا آذرنوش

درباره دکتر لیلا آذرنوش

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال در سال ٨٢ فارغ التحصيل شدم و دوران طرح را در بيمارستان مسيح دانشورى دار آباد تهران گذراندم دو سال در بيمارستان توحيد جم كار كردم سپس در سال ١٣٨٦ كلينيك شبانه روزى پگاه را به همراه همسرم دكتر على فرجى در خيابان خواجه عبدالله تاسيس كرديم و از آن سال در آنجا به عنوان دندانپزشك كودكان مشغول شدم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button