درمان دندان درد شدید کودکان

یکی از مشکلاتی سبب نگرانی والدین می شود دندان درد در کودکان است . در صورت بروز درد دندان، والدین جویای علت درد دندان و درمان آن بر می آیند . اگر دندان کودک شما درد می کند . بهترین راه ممکن، مشورت کردن با یک دندانپزشک اطفال است قبل از اینکه مشکل کودک بدتر شود . در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

  • ایبوپروفن برای دندان درد کودکان
  • دندان درد کودکان ۴ ساله
  • مسکن فوری درد دندان کودک
  • درمان دندان درد کودکان 6 ساله
  • دندان درد کودکان 8 ساله
  • دندان درد کودک شش ساله
  • آیا درمان گیاهی دندان درد کودکان امکان دارد ؟
  • دندان درد شبانه کودکان
درمان دندان درد شدید کودکان

درمان دندان درد شدید کودکان

علائم دندان درد کودکان

در جریان پوسیدگی پوشش محافظ بیرونی دندان خراب می شود و به تدریج به مرکز دندان، محلی که اعصاب دندان قرار گرفته اند نفوذ می کند . در این مرحله است که درد احساس می شود مخصوصا اگر چیزهای سرد، گرم یا شیرین با دندان تماس پیدا کند . تخریب یا فساد دندان و بیماری لثه به طور کلی موجب تولید پلاک می شود .

شایع ترین علت دندان درد

حفره دندانی یکی از معمول ترین اختلالات دندانی است، عفونتی است که به دلیل ترکیبی از کربوهیدارت غذا و باکتری های موجود دهان ایجاد می شود . وقتی این باکتری ها کربوهیدرات را پیدا می کنند با استفاده از آن اسید تولید می کنند و این اسید ها باعث تخریب مواد معدنی قسمت سفت دندان سالم می شوند و سرانجام به ریشه دندان ها می رسند . باکتری ها دارای پوسته ای بنام پلاک هستند بعد از بیست دقیقه پس از غذا خوردن پلاک شروع به جمع شدن روی دندان می کند . اگر پلاک برداشته نشود باعث ایجاد حفره دندانی می شود . درمان حفره به طور معمول شامل دو مرحله می باشد .

برداشتن قسمت بیرونی حفره توسط بی حسی موضعی با یک دریل دندانپزشکی و آماده کردن دندان برای پر کردن، بازسازی ساختمان دندان با یک ماده مناسب انجام می شود .

یکی از مشکلاتی سبب نگرانی والدین می شود دندان درد در کودکان است . در صورت بروز درد دندان، والدین جویای علت درد دندان و درمان آن بر می آیند . اگر دندان کودک شما درد می کند . دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال ، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲ – ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

والدین چه کمکی می توانند کنند ؟

از فساد دندان جلوگیری کنید و با توجه به آب آشامیدنی محل سکونت خود از فلوراید یا قرص های فلوراید استفاده نمایید .

برای مسواک زدن، خمیر های فلورایددار را بکار ببرید .

اجازه ندهید کودک، مواد قندی زیاد مصرف کند . در صورت مصرف مواد قندی و شیرینی جات بهتر است دندان شستشو داده شود .

والدین سعی کنند تا دندان های کودک خود را مسواک بزنند و یا تا سنین 6 تا 7 سالگی بر مسواک زدن کودک نظارت کنید .

تا سن چهار سالگی کودک را هر شش ماه یکبار به دندانپزشک اطفال نشان دهید . با این روند کودک از همان زمان کودکی به مراجعه و معاینه دندانپزشک اطفال عادت می کند و این امر سبب می شود تا از پوسیدگی و دندان درد پیشگیری شود .

در سنین هفت تا هشت سالگی جهت بررسی دندان های دائمی کودک او را به دندانپزشک کودک نشان دهید.

اقدامات دندانپزشک اطفال چه خواهد بود ؟

در ابتدا، دندانپزشک میزان آسیب دندان کودک را مشخص می کند سپس به رفع پوسیدگی دندان های کودک می پردازد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به دندانپزشکی اطفال خوب در تهران مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

بهداشت دندان کودکان

پوسیدگی دندان در کودکان

پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان

عکس دکتر آذرنوش
درباره دکتر لیلا آذرنوش

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال در سال ٨٢ فارغ التحصيل شدم و دوران طرح را در بيمارستان مسيح دانشورى دار آباد تهران گذراندم دو سال در بيمارستان توحيد جم كار كردم سپس در سال ١٣٨٦ كلينيك شبانه روزى پگاه را به همراه همسرم دكتر على فرجى در خيابان خواجه عبدالله تاسيس كرديم و از آن سال در آنجا به عنوان دندانپزشك كودكان مشغول شدم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button