بهترین دندانپزشک اطفال

امروزه بخش مهمی از جامعه را اطفال تشکیل می دهند. در این بین محافظت از بهداشت دهان و دندان در کودکان از دشوارترین وظایف والدین به شمار می رود. زیرا با حفظ و اصلاح فرم دندان ها می توان عمر دندان ها را افزایش داد و ظاهر آن ها را زیبا نگه داشت. برای انجام این کار لازم است تا به دندانپزشک اطفال مراجعه نموده و از دندانپزشک کمک بخواهیم.  به همین منظور در این مقاله به توضیح وظایف دندانپزشکی اطفال، بهترین دندانپزشکی اطفال  و برخی از ویژگی های بهترین دندانپزشک اطفال می پردازیم.

 بهترین دندانپزشک اطفال

متخصص دندانپزشکی کودکان کیست؟

متخصص دندانپزشک کودکان به معاینه و درمان دندان کودکان از دوران کودکی تا نوجوانی می پردازد و مخصوص کودکان زیر 12 سال است. کودکان اغلب در این سنین از رفتن به دندانپزشکی هراس دارند بنابراین لازم است دندانپزشک اطفال نحوه برخورد مناسب با کودکان را بداند تا کودک در هنگام معاینه در آرامش باشد.

دندانپزشکی اطفال

بادی برای حفظ ساختار و رشد هر چه بهتر دندان های کودک، به طور دوره ای باید به دندانپزشکی اطفال مراجعه کرد. دندانپزشکی اطفال شباهت زیادی به دندانپزشکی بزرگسالان دارد، با این تفاوت که در دندانپزشکی اطفال نیاز است تا دندان ها شیری تا زمانی که به طور طبیعی بیوفتند، باید در دهان حفظ شوند و بعد از آن که دندان های دائمی شروع به رشد نمودند، بر فرم و نحوه رشد دندان ها نظارت داشت. با انجام این کار کودک تا بزرگسالی دارای دندان های زیبایی خواهد بود. همچنین به منظور بر طرف کردن بیماری های دهان و دندان در کودکان نیز باید به دندانپزشکی اطفال مراجعه نمود.

بهترین دندانپزشک اطفال

از ویژگی های مهم دندانپزشک اطفال، ایجاد محیطی شاد برای انجام دندانپزشکی در کودکان است تا کودک راغب گردد دندانپزشکی انجام دهد. خانم دکتر آذرنوش به عنوان دندانپزشک اطفال با ایجاد محیطی شاد و زیبا برای کودکان باعث شده است تا کودکان همواره برای انجام دندانپزشکی تمایل داشته باشند. همچنین بهترین دندانپزشک اطفال باید با توجه به گروه سنی و شرایط کودک اقدام به انجام امور دندانپزشکی نموده و هموراه صبر و حوصله را در کار خود داشته باشد.

دندانپزشک متخصص کودکان استان تهران

بسیاری از عزیزان تهران به دنبال یافتن بهترین دندانپزشک برای کودکان خود هستند به همین دلیل سعی کردیم در این مقاله به بررسی مهمترین ویژگی های دندانپزشک اطفال بپردازیم. لازم به ذکر است دندانپزشک کودکان باید علاوه بر دارا بودن مهارت بالا قادر باشد با آرامش ترس کودکان از دندانپزشکی را کنترل کرده و محیطی شاد برای آنها فراهم آورد.

وظایف دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال برای رسیدن به نتیجه مطلوب در خصوص هر نوع از اقدامات مربوط به دندان در کودکان، نیاز به همراهی کودک و همکاری والدین کودک دارد.

درمان و اصلاح زود هنگام و به موقع بیماری های دهان و دندان در کودکان می تواند، باعث اصلاح حرف زدن، کاهش بروز بیماری های مربوط به لثه و ایجاد لبخندی زیبا در کودکان شود.

خدمات قابل ارائه در دندانپزشکی اطفال

خانم دکتر آذرنوش به عنوان بهترین دندانپزشک اطفال همواره تلاش می کند تا با ایجاد محیطی شاد برای کودکان در مطب دندانپزشکی کودک را راغب می کند، تا تمامی کار های دندانپزشکی را با همکاری کامل انجام دهد.

برخی از خدمات دندانپزشکی اطفال خانم دکتر آذرنوش عبارتند از :

در ادامه این مقاله به توضیح هر یک به طور مختصر می پردازیم.

  • درمان پوسیدگی دندان در کودکان

برای پیشگیری و درمان پوسیدگی دندان در کودکان نیاز است تا همان قدر که نگهداری و حفظ دندان های دائمی مهم است، دندان های شیری نیز مورد توجه قرار گیرد. زیرا در صورت ایجاد پوسیدگی در دندان های شیری، دندان های دائمی کودک نیز پوسیده می شود. ادامه پیدا کردن روند پوسیدگی دندان در کودکان باعث می شود تا کودک با مشکلات فراوانی از جمله عدم تکلم صحیح در صحبت کردن و سوء تغذیه رو به رو می شود. برای درمان پوسیدگی دندان در کودکان در وهله اول به بهترین دندانپزشک اطفال مراجعه نمایید تا با بررسی میزان پوسیدگی دندان، دندانپزشک اطفال اقدام به درمان پوسیدگی دندان نماید. زیرا علت پوسیدگی دندان در کودکان متفاوت است. برای مطالعه مطالب بیشتر در این خصوص به مقاله پوسیدگی دندان در کودکان مراجعه نمایید.

  • عصب کشی دندان در کودکان

دندان های شیری همانند دندان های دائمی دارای ریشه نیز می باشند. زمانی که پوسیدگی دندان به ریشه این دندان ها و یا قسمت پالپ دندان می رسد، نیاز است تا ریشه دندان را عصب کشی نمود. زیرا در قسمت پالپ اعصاب دندانی و رگ های خونی وجود دارد که وظیفه این رگ های خونی، رساندن مواد مغذی و اکسیژن به ریشه دندان است.

از عصب کشی به منظور درمان و ترمیم ریشه دندان در کودکان استفاده می شود. زیرا زمانی که پوسیدگی به پالپ دندان آسیب وارد می کند، برای حفظ و درمان ریشه دندان باید عصب کشی دندان کودکان را سریعا انجام داد. خانم دکتر آذرنوش می تواند در درمان ریشه دندان به روش عصب کشی دندان در کودکان با آرامی این کار را انجام داده تا کودک شما در حین انجام عصب کشی دندان کمترین دردی احساس نکند.

  • پر کردن دندان شیری

دندان های کودکان چه دندان های شیری و چه دندان های دائمی نیاز به مراقبت دارند تا دچار پوسیدگی نشوند. دندان های شیری به دلیل اینکه وظیفه حفاظت از دندان های دائمی را بر عهده دارند، باید مورد مراقبت ویژه ای قرار گیرند و چنانچه دچار پوسیدگی شدند، ترمیم شوند تا زود هنگام از بین نروند و همچنین مشکلاتی مانند رویش نامرتب دندان های دائمی را برای کودک ایجاد نکنند.

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان و درمان پوسیدگی دندان کودکان می پردازد . می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دکتر لیلا آذرنوش دنبال کنید.

  • فیشورسیلانت

فیشورسیلانت نوعی ماده رزینی است که شیارهای دندان را می پوشاند. در واقع نوعی محافظ برای سطح دندان است که مانع از نفوذ میکروب ها به دندان می شود. برای انجام فیشور سیلانت، دندان نباید پوسیده باشد پس از آن سطح دندان ها با محلولی خاص تمیز می شود سپس ماده فیشورسیلانت بر روی آن قرار گرفته می شود و در نهایت به وسیله تاباندن اشعه، ماده بر روی دندان سفت و محکم می شود. فیشورسیلانت در سنین 6 تا 7 سالگی پس از رویش دندان های دائمی انجام می شود.

  • فلوراید تراپی

فلوراید نوعی ماده طبیعی است که در برخی نوشیدنی های طبیعی مانند آب وجود دارد. همچنین این ماده در دندان و استخوان ها نیز یافت می شود. در دندانپزشکی این ماده بر روی دندان ها قرار داده می شود تا موجب استحکام ساختار دندان ها شود و از پوسیدگی زودهنگام آنها جلوگیری نماید. فلوراید تراپی را علاوه بر کودکان و نوجوانان، افراد بزرگسال هم می توانند انجام دهند. نحوه انجام فلوراید تراپی به این گونه است که دندانپزشک ژل حاوی فلوراید را به مدت 4 دقیقه روی دندان ها قرار می دهد.فلوراید تراپی نیازی به بی حسی ندارد و دردی برای کودک شما نخواهد داشت.
برای مصرف روزانه فلوراید نیز می توانید از خمیر دندان ها یا دهان شویه های حاوی فلوراید نیز استفاده کنید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی ویژگی هایی که یه متخصص دندانپزشک اطفال نیاز است داشته باشد پرداختیم، همچنین مهمترین خدماتی که در دندانپزشکی اطفال ارائه می شود، را شرح دادیم.

درباره دکتر لیلا آذرنوش

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال در سال ٨٢ فارغ التحصيل شدم و دوران طرح را در بيمارستان مسيح دانشورى دار آباد تهران گذراندم دو سال در بيمارستان توحيد جم كار كردم سپس در سال ١٣٨٦ كلينيك شبانه روزى پگاه را به همراه همسرم دكتر على فرجى در خيابان خواجه عبدالله تاسيس كرديم و از آن سال در آنجا به عنوان دندانپزشك كودكان مشغول شدم.

Call Now Button