وارنیش فلوراید تراپی

در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

 • وارنیش فلوراید تراپی چیست ؟
 • مضرات وارنیش فلوراید
 • طریقه استفاده از وارنیش فلوراید
 • قیمت وارنیش فلوراید
 • خطرات وارنیش فلوراید
 • وارنیش فلوراید در مدارس
 • عوارض فلوراید تراپی
وارنیش فلوراید تراپی

وارنیش فلوراید تراپی

وارنیش فلوراید تراپی چیست ؟

وارنیش فلوراید ماده ای است که بیشتر از سی سال در پیشگیری از پوسیدگی دندان موثر است . این ماده غلیظ و چسبناک می باشد و بعد از تماس با سطوح دندان آرام آرام فلوراید آزاد می شود . ماده وارنیش فلوراید یکبار مصرف بوده و باید زیر نظر دندانپزشک اطفال انجام شود .

فلوراید تراپی چیست؟

فلوراید یک عامل مناسب برای مبارزه با پوسیدگی دندان هاست . با کمک فلوراید می توان از بروز چنین مشکلی پیشگیری کرد . همان طور که می دانید پوسیدگی زمانی رخ می دهد که باکتری ها بتوانند با تولید اسید مینای دندان ها را نابود کنند . امروزه فلورایدتراپی به عنوان یک راه موثر برای پیشگیری از ابتلا به پوسیدگی های دندانی مورد استفاده قرار می گیرد .

این راهکار مفید به طور سیستمیک و موضعی عمل می کند و با کنترل باکتری ها از بروز این مشکل رایج جلوگیری می کند .

درمان فلورایدتراپی

استفاده از فلوراید در کنترل و پیشگیری از پوسیدگی های دندانی در کودکان و بزرگسالان اهمیت حیاتی دارد . با ورود فلوراید به میانی دندان نصر دندان در برابر پوسیدگی مقاوم شده و به طور معنا دارای سبب کاهش بروز پوسیدگی دندان می شود .  کاربرد فلوراید در کلیه کودکان حتی در غیاب پوسیدگی توصیه می شود . فلورایدتراپی از سن دو سالگی تا حداقل شانزده سالگی در فواصل چهار تا شش ماه اهمیت فراوان دارد .

وارنیش فلوراید کاربردی آسان و ایده آل حتی در بیماران بسیار کوچک دارد . وارنیش فلوراید را می توان به طور انتخابی در مکان های با خطر پوسیدگی بالاتر به عنوان مثال دندان های قدامی کودکان که در اثر مصرف شیشه شیر پوسیدگی دندان پیدا می کنند جهت کاهش سرعت پیشرفت و پیشگیری از درگیری سایر سطوح دندان به کار برد .

وارنیش فلوراید ماده ای است که بیشتر از سی سال در پیشگیری از پوسیدگی دندان موثر است . این ماده غلیظ و چسبناک می باشد و بعد از تماس با سطوح دندان آرام آرام فلوراید آزاد می شود . دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال ، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲ – ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

مهمترین روش های پیشگیری از پوسیدگی دندان

 • مسواک زدن
 • استفاده از نخ دندان
 • تعذیه مناسب
 • وارنیش فلوراید

فرآیند وارنیش فلورایدتراپی برای کودکان

فرآیند فلورایدتراپی که برای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد، وارنیش فلوراید نام دارد . وارنیش فلوراید ترکیب غلیظ دو و نیم درصدی از فلوراید است که حتما می بایست در مطب و تحت نظارت دندانپزشک اطفال استفاده شود . چرا که اگر این ترکیب فلوراید دار از طرف کودک بلعیده شود، می تواند سبب مسمومیت کودک شود .

نکته ای که در ابتدا مهم است، این است که محیط دندان باید ایزوله و خشک شود . کودکانی که ریسک پوسیدگی دندان آنها از سوی دندانپزشک اطفال متوسط تا بالا تشخیص داده می شود هر سه ماه تا شش ماه یکبار حتما باید فلورایدتراپی انجام دهند . توجه داشته باشید بعد از هر نوع فرآیند فلورایدتراپی کودک نباید تا سی دقیقه چیزی بخورد و یا آبی مصرف نماید . طول دوره درمان با وارنیش فلوراید یک جلسه و بدون درد و بدون هیچ نوع عوارضی می باشد و نیازی به استفاده از بی حسی موضعی نیست .

برای انجام وارنیش فلوراید سن خاصی مطرح نشده است و هر کودکی می تواند جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان از این روش استفاده نمایید .

قیمت وارنیش فلوراید

هزینه فلوراید تراپی به عوامل مختلفی نظیر: درصد پوسیدگی دندان ها و مواد مصرفی و طول دوره درمان بستگی دارد . لذا جهت اطلاع از قیمت وارنیش فلوراید تراپی بهتر است به دندانپزشک مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به دندانپزشکی اطفال خوب در تهران مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر لیلا آذرنوش:

بهداشت دندان کودکان

پوسیدگی دندان در کودکان

پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان

عصب کشی دندان کودکان

درباره دکتر لیلا آذرنوش

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال در سال ٨٢ فارغ التحصيل شدم و دوران طرح را در بيمارستان مسيح دانشورى دار آباد تهران گذراندم دو سال در بيمارستان توحيد جم كار كردم سپس در سال ١٣٨٦ كلينيك شبانه روزى پگاه را به همراه همسرم دكتر على فرجى در خيابان خواجه عبدالله تاسيس كرديم و از آن سال در آنجا به عنوان دندانپزشك كودكان مشغول شدم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button