پر کردن دندان کودکان زمانی استفاده می شود که دندان های کودک دچار پوسیدگی می شود. عدم درمان پوسیدگی دندان ها، باعث عفونت بیشتر و تخریب سایر دندان ها خواهد شد. در صورتی که متوجه پوسیدگی و یا دندان درد کودک خود شدید، حتما به جهت پر کردن دندان کودکان به دندانپزشک کودکان مراجعه کنید.

دلایل پر کردن دندان

شما به عنوان والدین بهترین چیزها را برای فرزندان خود می خواهید. به همین دلیل ممکن است کرم خوردگی دندان کودکتان برای شما نگران کننده باشد. اما اگر بدانید که در نهایت این دندان خواهد افتاد، آیا باز هم پر کردن دندان های کودک شما ضرورت است؟

علل پوسیدگی دندان در کودکان در صورتی که درمان نشود – حتی در دندان های اولیه – هم برای والدین و هم برای فرزندان می تواند عواقب منفی داشته باشد. خبر خوب این است که پوسیدگی های موجود در دندان کودکان دقیقاً مانند دندان های دائمی قابل درمان است و بهترین دندانپزشک اطفال می تواند به فرزندتان برای داشتن سلامتی خوب دهان و دندان ها کمک کند.

درد پر کردن دندان

در این فیلم دکتر آذرنوش دندانپزشک اطفال دندان کودکی را که دچار پوسیدگی شده است را پر می کند.

مراحل پر کردن دندان کودکان

اگر فرزند شما پوسیدگی دندان در کودکان داشته باشد، به این معنی است که باکتری های دهان ساختار دندان را از بین می روند و باعث پوسیدگی می شوند. برای متوقف کردن روند پوسیدگی، یک دندانپزشک از یک مته کوچک برای جدا کردن محل آلوده و عفونی دندان استفاده می کند و سپس حفره دندان را با مواد پر کننده پر و ترمیم می کند. بسته به میزان پوسیدگی، چندین نوع پر کردن وجود دارد که یک دندانپزشک می تواند از آن استفاده کند. همچنین دندانپزشک در مورد اینکه کدام ماده برای وضعیت کودک شما بهتر است، به شما اطلاع خواهد داد. پس از آن ماده پرکننده به بازسازی ساختار دندان كودك شما كمك می كند تا بتواند به طور عادی عمل كند و از پوسیدگی بیشتر آن جلوگیری كند.

دندانپزشکی اطفال

 عوارض عدم پر کردن دندان های کودک

در صورت عدم درمان، پوسیدگی دندان می تواند بدتر شود و به مشکلات جدی تری در سلامت دهان منجر شود. طبق گزارش آکادمی دندانپزشکی کودکان آمریکا، برخی از مشکلات ناشی از پوسیدگی دندان کودکان عبارتند از:

1- درد دهان

2- بروز عفونت های پیشرفته در دندان

3- غیبت های طولانی مدت در مدرسه

4- کم شدن نمرات

5- اختلال در خواب

6- از دست دادن دندان ها

7- التهاب لثه در کودکان

8-  آسیب به دندانهای دائمی

9- اختلال در صحبت کردن

10- اعتماد به نفس پایین

هیچ کس دلش نمی خواهد درد کشیدن فرزندش را ببیند بنابراین با آموزش روشهای بهداشت دهان و دندان به فرزندتان کمک کنید که دندان های سالمی داشته باشند. همچنین می توانید برای جلوگیری از بروز پوسیدگی های زود هنگام در کودکان اقداماتی را انجام دهید. انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کند مصرف نوشیدنی های شیرین را برای فرزندتان محدود کرده و از نخستین روز با استفاده از فنجان به آنها نوشیدنی یا آبمیوه بدهید تا از پوسیدگی دندان ناشی از استفاده از بطری در آنها جلوگیری شود.

توجه به سلامتی دندان کودک شما ضروری است بنابراین اگر پوسیدگی ایجاد شد، حتما آن را در اسرع وقت درمان کنید و اگر در مورد پر شدن دندان های کودک سؤالی دارید یا دچار نگرانی شده اید در مورد آن با دندانپزشک اطفال خود صحبت کنید. دوران کودکی باید سرشار از شادی و سرگرمی باشد و مراقبت از دندان کودک شما باعث می شود فرزند شما دوران کودکی زیبایی داشته باشد.

کلام آخر

این مقاله با هدف ارتقاء درک و دانش در مورد موضوعات عمومی بهداشت دهان و دندان و پر کردن دندان کودکان نگارش شده است و جایگزینی برای مشاوره حرفه ای، تشخیص و یا درمان های مرتبط با مشکلات دندانی نمی باشد. بنابراین همیشه در مورد هرگونه سؤالی که ممکن است در مورد وضعیت پزشکی یا درمان داشته باشید، از مشاوره دندانپزشک خود استفاده کنید.

سوالات متداول

درباره دکتر لیلا آذرنوش

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال در سال ٨٢ فارغ التحصيل شدم و دوران طرح را در بيمارستان مسيح دانشورى دار آباد تهران گذراندم دو سال در بيمارستان توحيد جم كار كردم سپس در سال ١٣٨٦ كلينيك شبانه روزى پگاه را به همراه همسرم دكتر على فرجى در خيابان خواجه عبدالله تاسيس كرديم و از آن سال در آنجا به عنوان دندانپزشك كودكان مشغول شدم.

1 پاسخ به پر کردن دندان کودکان
  1. خانم دکتر بهترین زمان مراجعه به دندانپزشک برای پیشگیری از کجی دندان ها در کودکان کی هستش؟؟


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button