ترمیم دندان شکسته کودکان

هر آسیب و ضربه به دندان کودکان می تواند منجر به شکستگی آن ها شود . یکی دیگر از علل شکستگی ها تحلیل بافت دندان در اثر پوسیدگی می باشد . البته دندان های که قبلا پرشده اند بیشتر در معرض شکسته شدن قرار می گیرند . در صورت اینکه کودک شما دچار شکستگی دندان شد بهتراست هرچه زودتر به دندانپزشک کودکان مراجعه نماید .

ترمیم دندان شکسته کودکان

ترمیم دندان شکسته کودکان

علل شکستگی دندان در کودکان

  • جویدن مواد غذایی یا اجسام سخت
  • دندان قروچه کردن
  • ضربه خوردن
  • تحلیل رفتن بافت دندان
  • قرار گرفتن مینای دندان در معرض سرما یا گرمای شدید

درمان ترمیم شکستگی دندان

درمان ترمیم و شکستگی دندان به نوع و شدت شکستگی دندان بستگی دارد و انتخاب هر کدام از روش های درمانی با تشخیص دندانپزشک اطفال صورت می گیرد .

فیشورسیلانت

در صورت تشخیص به موقع و زودهنگام ترک و شکستگی دندان می توان از روش درمانی فیشورسیلانت جهت ترمیم شکستگی ها استفاده کرد .

عصب کشی دندان

در صورتی که دندانی دچار شکستگی شدید شود و این شکستگی به حدی باشد که منجر به آسیب ریشه دندان گردد، در این صورت ترمیم این نوع شکستگی از دندان با استفاده از عصب کشی انجام می شود .

هر آسیب و ضربه به دندان کودکان می تواند منجر به شکستگی آن ها شود . یکی دیگر از علل شکستگی ها تحلیل بافت دندان در اثر پوسیدگی می باشد . دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲ – ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

پر کردن دندان

در صورت اینکه شکستگی دندان در حد بسیار کوچک باشد ولی این نوع شکستگی در معرض دید قرار گیرد می توان با استفاده از مواد پر کردن دندان، ناحیه مورد نظر را ترمیم نماییم .

لمینت یا ونیر دندان

لمینت دندان تنها ناحیه شکسته شده را پوشش می دهد در صورتی که روکش دندان، به طور کامل دندان را می پوشاند .

کشیدن دندان

در مواقعی که شکستگی دندان بسیار شدید باشد با صلاح دید پزشک امکان کشیدن دندان وجود دارد . اما اگر دندان شیری شکسته باشد، نیازی به کشیدن دندان نیست چون پس از مدت زمانی، دندان لق شده و می افتد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به دندانپزشکی اطفال خوب در تهران مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر لیلا آذرنوش:

مراقبت از دندان کودکان

تکامل دندان کودکان

پوسیدگی دندان شیری کودکان

عصب کشی دندان کودکان

مراجعه کنندگان عزیز در مطب دندانپزشکی دکتر لیلا آذرنوش
درباره دکتر لیلا آذرنوش

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال در سال ٨٢ فارغ التحصيل شدم و دوران طرح را در بيمارستان مسيح دانشورى دار آباد تهران گذراندم دو سال در بيمارستان توحيد جم كار كردم سپس در سال ١٣٨٦ كلينيك شبانه روزى پگاه را به همراه همسرم دكتر على فرجى در خيابان خواجه عبدالله تاسيس كرديم و از آن سال در آنجا به عنوان دندانپزشك كودكان مشغول شدم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button