دندان درد در کودکان

یکی از مشکلاتی که سبب نگرانی والدین می شود دندان درد در کودکان است . در صورت بروز درد دندان، والدین جویای علت درد دندان و درمان آن بر می آیند . اگر دندان کودک شما درد می کند . بهترین راه ممکن، قبل از اینکه مشکل کودک بدتر شود، مشورت کردن با یک دندانپزشک اطفال است. دندان درد یکی از نشانه های بیماری های دهان و دندان به شمار می آید . زمانی که دندان کودک دچار پوسیدگی دندان شده باشد معمولا با درد همراه خواهد بود . دندان درد همان طور که برای کودکان دردناک است سبب نگرانی والدین هم نیز می شود .

دندان درد در کودکان

دندان درد در کودکان

علت دندان درد در کودکان

دندان درد علل های متفاوتی دارد که با توجه به علت درد میزان و شدت درد متفاوت خواهد بود . از شایع ترین علت دندان درد در کودکان، پوسیدگی های دندانی می باشد . زمانی که پوشش محافظی دندان در اثر پوسیدگی از بین رفته باشد اولین نشانه در این زمان درد خواهد بود که با مصرف مواد غذایی یا نوشیدنی های سرد و گرم دردی بیشتری احساس خواهد شد .

دیگر علل های دندان درد در کودکان عبارتست از:

  • رویش دندان
  • لق شدن دندان
  • شکستگی با تروما دندان
  • لب پریدگی دندان
  • بیماری های لثه
  • آبسه دندان
  • عصب کشی دندان
  • ترک خوردگی دندان

تشخیص محل دندان درد

اولین اقدام یافتن محل درد می باشد . در صورتی که کودک می تواند شما را در یافتن درد کمک نماید از او بخواهید تا ناحیه درد را به شما نشان دهد، اما در صورتی که کودک شما کوچک است و نمی تواند به شما کمک نماید بهتر است سعی نماید در دهان کودک به دنبال یافتن تورم و قرمزی بر روی لثه ها و گونه های او یا پوسیدگی های دندانی باشید . تا بتوانید با تشخیص به موقع راحت تر به درمان دندان درد بپردازیم.

پیشگیری از خراب شدن و دندان درد در کودکان

مراجعه دوره ای به دندانپزشک کودکان را فراموش نکنید و سعی نماید هر شش ماه یک بار به دندانپزشک جهت چکاپ مراجعه نمایید . به منظور پیشگیری از خراب شدن دندان ها بهتر است کودکان خود را در رعایت بهداشت دهان و دندان کمک نمایید . سعی نماید به کودکان خود آموزش دهید تا از مصرف بیش از اندازه شیرینی جات بپرهیزند . پس از مصرف شیرینی جات استفاده از آب فراوان و رعایت بهداشت دهان و دندان امری ضروری است .

چه موقع باید به دندانپزشک اطفال مراجعه نمود ؟

درمان های موقتی تنها برای مدت زمان بسیار کوتاه درد را تسکین می دهد . بهتر است از درمان های خودسرانه بپرهیزید و در صورت داشتن دندان درد کودک خود را به دندانپزشک اطفال جهت درمان ببرید تا با تشخیص به موقع از شدت بیماری های دهان و دندان بکاهید و درمان زودهنگام صورت گیرد .

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد . می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دکتر لیلا آذرنوش دنبال کنید.

اقدامات دندانپزشک اطفال چه خواهد بود ؟

در ابتدا، دندانپزشک میزان آسیب دندان کودک را مشخص می کند سپس به رفع علت دندان درد یا پوسیدگی دندان کودک می پردازد .

هشدار ها و نتیجه گیری

در صورتی که کودک شما همراه با دندان درد تب و تورم بسیار شدید داشت، بهتر است به دندانپزشک اطفال مراجعه نمایید . همچنین در صورتی که دندان درد کودک شما بیش از 24 ساعت طول کشید بهتر است با دندانپزشک کودکان مشورت نمایید . از مصرف خودسرانه دارو ها و مواد بی حسی پیشگیری نمایید .

در نهایت باید گفت برای پیشگیری از بیماری های دهان و دندان به رعایت بهداشت دهان و دندان به کودک خود کمک نمایید و برای آموزش صحیح مسواک زدن می توانید با دندانپزشک کودکان مشورت نماید تا نحوه صحیح مسواک زدن را به کودک شما آموزش دهند . مراجعه منظم و دوره ای در طول سال می تواند از بروز بیماری های دهان و دندان جلوگیری نماید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین دندانپزشک اطفال مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر لیلا آذرنوش:

کشیدن دندان کودکان

درمان ریشه دندان در کودکان

درمان دندان درد شدید کودکان

عفونت ریشه دندان کودکان

                                                           گالری تصاویر دکتر لیلا آذرنوش

درباره دکتر لیلا آذرنوش

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال در سال ٨٢ فارغ التحصيل شدم و دوران طرح را در بيمارستان مسيح دانشورى دار آباد تهران گذراندم دو سال در بيمارستان توحيد جم كار كردم سپس در سال ١٣٨٦ كلينيك شبانه روزى پگاه را به همراه همسرم دكتر على فرجى در خيابان خواجه عبدالله تاسيس كرديم و از آن سال در آنجا به عنوان دندانپزشك كودكان مشغول شدم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button