فیشور سیلانت دندان شیری

شیارهای موجود در دندان ها آنها را در معرض خطر پوسیدگی قرار می دهند. این شیارها مواد غذایی و پلاک را جمع می کنند اما با استفاده از برس مسواک به سختی قابل دسترسی هستند.

فیشورسیلانت ها پوشش های محافظ سختی هستند که این شیارها را پوشانده و از آنها محافظت می کنند. در حالت کلی فواید فیشر سیلانت دندان شامل موارد زیر است:
به طور قابل توجهی خطر پوسیدگی دندان ها و نیاز به پر کردن دندان را در آینده کاهش می دهند.
از وارد شدن مواد غذایی و پلاک به دندان ها جلوگیری می کنند.
سطح صافی ایجاد می کنند که راحت تر تمیز می شود.

دندانپزشک اطفال

 
آیا استفاده از فیشورسیلانت در دندانپزشکی کودکان رایج است؟

بله، این روش در دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان متداول است. استفاده از این روش درمانی پیشگیرانه از دهه 1970 میلادی آغاز شده است.

درصورتی که کودک در معرض خطر ابتلا به پوسیدگی در شکاف های دندان های خود قرار گرفته باشد، در دندانپزشکی کودکان توصیه می شود با فیشور سیلانت ها شستشو شوند. کودکان غالباً به والدین یا دندانپزشکان اجازه نمی دهند که به داخل دهان آنها به خوبی نگاه کنند، بنابراین این موضوع حائز اهمیت است که ما باید از پوسیدگی دندان ها با فیشورسیلانت جلوگیری کنیم.

مدت زمان ماندگاری فیشورسیلانت چقدر است؟

فیشورسیلانت ها حداقل باید چند سال دوام داشته باشند، اما بستگی به کیفیت و چگونگی قرار گرفتن آنها نیز دارد. بعضی آنها تا حدود 15 سال هم ماندگاری دارند.

اگر فیشورسیلانت به طور صحیح انجام نگیرد باید برداشته شود.

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان و درمان خرابی دندان کودکان می پردازد . می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک اطفال با شماره های ۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۲۰۲۱۲۲۶۱۵۴۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دکتر لیلا آذرنوش دنبال کنید.

آیا فیشورسیلانت به دندان آسیب می رساند؟

قرار گرفتن فیشورسیلانت بدون درد و غیر تهاجمی است. ابتدا سطح دندان ها کاملا تمیز می شوند سپس ماده ای روی سطح دندان های کودک قرار داده شده و پس از حدود 20 ثانیه دوباره دندان ها شستشو داده و خشک می کنند سپس مایعی روی سطح دندان ها قرار داده و با استفاده از اشعه مخصوص آن را سفت می کنند و در نهایت ماده فیشورسیلانت روی سطح دندان ها قرار داده شده و مجددا اشعه روی آن تابانده می شود. همچنین لازم است فیشورسیلانت به صورت دوره ای هر 6 ماه یا 1 سال چک شود تا در صورت نیاز به ترمیم، این کار انجام شود.

 
هزینه فیشور سیلانت دندان

در رابطه با هزینه فیشورسیلانت دندان شیری نیاز است ابتدا دندان های کودک توسط دندانپزشک به صورت دقیق معاینه شوند سپس هزینه به صورت دقیق مشخص می شود. علاوه بر آن کیفیت کار و مهارت دندانپزشک اطفال هم در تعیین میزان هزینه موثر است. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید می توانید با شماره های مندرج در سایت دکتر لیلا آذرنوش تماس حاصل فرمایید.

عکس دکتر آذرنوش
درباره دکتر لیلا آذرنوش

دکتر لیلا آذرنوش دندانپزشک اطفال در سال ٨٢ فارغ التحصيل شدم و دوران طرح را در بيمارستان مسيح دانشورى دار آباد تهران گذراندم دو سال در بيمارستان توحيد جم كار كردم سپس در سال ١٣٨٦ كلينيك شبانه روزى پگاه را به همراه همسرم دكتر على فرجى در خيابان خواجه عبدالله تاسيس كرديم و از آن سال در آنجا به عنوان دندانپزشك كودكان مشغول شدم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button